Şirket Profili

Yavuz Alüminyum San. Tic. A.Ş. Mustafa Yavuz tarafından 1992 yılında İstanbul / Kaynarca`da 600 ton ay kapasite ile alüminyum billet kontinyu döküm faliyetine başlamıştır.

Daha sonra hızla delişmekte olan alüminyum piyasasından ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek amacı ile tesisini 1995 yılında İstanbul / Hadımköy 'e taşıyarak 4500m2 alanda 4000 ton / ay kapasite ile çalışmaya başlamıştır..

2004 yılına kadar fabrikada 4 adet ergitme fırını ve bir adet homojenizasyon fırını bulunmaktaydı. Yavuz aluminyum için 2004 ve 2005 yılları yatırım yılları olmuştur. 2005 yılında 21 tonluk yeni bir aluminyum eritme ocağı, 20 tonluk homojenizasyon fırını ve soğutması ve en son teknoloji ile donatılmış Wagstaff Shorcast Airslip Hot Top döküm sistemini kurarak aylık kapasitesini 3000 tona çıkartmıştır. Yavuz aluminyum'un ileriki ilk yatırım planı bir adet daha 21 tonluk aluminyum ergitme fırını ve 20 tonluk bi,r adet daha homojenizasyon fırınıdır.

Firmamız faaliyetlerini bu tesislerinde Sürdürmektedir.


Kalite KontrolMetalurji Mühendisi İstenilen dünya standartları ölçüleri ele alınarak gereken karışım malzemeleri kullanılması sonucunda tüm çaplarda aluminyüm billet üretimi ARL marka spektrometre cihazı ile yapılan ölçümlerle istenilen standartlar yakalanılarak yapılmaktadır. Analiz raporları ürünle birlikte müşteriye teslim edilmektedir.